Yazı Tahtası İhracat Aşamaları

Yazı Tahtası İhracat Aşamaları

Yazı Tahtası İhracat Aşamaları

Bir ürünün ihraç aşamaları her zaman kolay olmayabilir ve aksine kimi zamanda her şey tam da istediğimiz şekilde gidebilir. Bu durumda karşımıza çıkan yazı tahtası ihracat aşamaları da tam istediğimiz şekilde ilerleyebilir. Yapılması gereken ise malzemenin içeriğin ne olduğuna karar vermek olacaktır. Bundan sonraki aşamalar tam da sizlerin istediği şekilde ilerleyebilir ve elbette bu sadece sizin dilediğiniz şekilde devam edecektir. Sizlere bu aşamada yazı tahtalarının malzemelerinden ve nerede kullanılacağından bahsedeceğiz. Bu sayede hangi malzemeden nasıl ürünler çıkacağını görecek ve ürünlerin ne kadar kaliteli olduğunu anlayacaksınız. 

Yazı Tahtaları Hangi Malzemeden Yapılır?

Tahtalar ifade ettiğimiz üzere kullanım aşamasına göre malzeme ayrışımına gider. Özellikle de nerede ve nasıl kullanacağımıza dair birkaç öneri de bulunmaktadır. Fakat bunların haricinde, yazı tahtalarının yüzeyi için ifade edeceğimiz 5 ana malzeme bulunur. Bunlar şu şekilde sıralanır; emaye yazı tahtaları, plastik yüzeyli yazı tahtaları, melamin yazı tahtaları, laminat yazı tahtaları ve manyetik yazı tahtalarıdır. Elbette yazı tahtaları oldukça farklı şekilde karşımıza çıkar. Bunların çerçeveleri ve aynı zamanda kullanılan malzeme renkleri ve kaliteleri, kullanılan tahtaları bu şekilde çeşitlendirmektedir.

Yazı Tahtaları Neden Farklı Malzemelerden Üretilir?

Yazı tahtaları çeşitleri her zaman için her yerde kullanılan ürünlerdendir. Bu yüzden de farklı malzemelerden üretilmeleri olukça normaldir. Öncelikli olarak melamin yazı tahtaları her ne kadar bir tahta çeşidi olsa bile; oldukça sert bir üründen üretilmektedir. Nedeni bu olmasa bile; ülkemizde henüz kullanımı bulunmamaktadır. Plastik yüzeyli tahtalar ise özel kalem ile kullanılan bir üründür. Bunun haricinde 2 yıl garantisi de bulunmaktadır. Emaye ve laimnat yazı tahtaları birbirinden bir özellik bakımından ayrılır. Laminatlar manyetik yazı tahtaları değillerdir ama emaye yazı tahtaları manyetik ama oldukça pahalıdır. Bunun için ise manyetik yazı tahtaları bizlerin ihtiyacını görecek ara bir üründür. 

Yazı Tahtalarının İhraç Aşamamaları

Yazı tahtaları için yukarıda da bahsettiğimiz üzere farklı bir şekilde üretim aşamasından geçmektedir. Yapıldığı malzemeye göre üretim aşamaları farklılık gösterebilir. Kimi zaman kolay bir üretim aşamasından bahsediliyor olsa bile; kimi zaman malzemenin daha hassas olması nedeniyle bizleri zorlayabilir.
Bunların haricinde özel olarak ihraç etmek istediğiniz ürünlerin nasıl olacağına siz karar verebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz boyutlar ve aynı zamanda malzemeler muhakkak bulunur. Bunu yapabilmek adına sizlerde nerede ve nasıl kullanacağınıza karar verin. Bu sayede çok daha ekonomik ve net ürünler ortaya çıkartabilirsiniz.